Projekty Unijne

 

 

W ramach projektu „Zdobywanie doświadczenia zawodowego za granicą”

2019-1-PL01-KA116-062390 uczniowie Technikum Hotelarskiego i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

wzięli udział w zagranicznym stażu na Maderze w dniach 28.09. - 16.10.2020.

Hotelarze pracowali w hotelach Sé Boutique Hotel i Aparthotel Imperatriz.

Uczniowie przygotowywali jednostki mieszkalne do przyjęcia gości i poznali ofertę usług

hotelarskich na Maderze.

Dwie uczennice pracowały także parę godzin tygodniowo w biurze informacji turystycznej

Secretaria Regional de Turismo e Cultura & Monte Verde, gdzie układały materiały

i kierowały gości do okienek.

Gastronomowie odbyli staże w restauracji Cris’s Place i restauracji hotelowej w

Sé Boutique Hotel, gdzie pracowali jako pomocnicy kucharzy i kelnerzy.

Uczniowie przygotowywali i dekorowali dania, poznali kuchnie innych narodów,

doradzali gościom oraz serwowali posiłki i napoje.

W soboty i niedziele zorganizowane były wycieczki objazdowe po wybrzeżach wyspy.

Udział w projekcie wpłynął na rozwój umiejętności zawodowych i umożliwił zdobycie

międzynarodowego doświadczenia. Wzrósł poziom umiejętności posługiwania się językiem

angielskim, który stażyści wykorzystywali w pracy i życiu codziennym.

Uczniowie wrócili zmotywowani do dalszego rozwoju zawodowego, są

pewni siebie i swoich kompetencji.

Prezentacja Madera

Poprawiony (niedziela, 07 marca 2021 19:46)

 

Staz Malta

W ramach projektu „Mobilności zagraniczne drogą do sukcesu zawodowego” 2018-1-PL01-KA116-048007 uczniowie Technikum Hotelarskiego i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wzięli udział w zagranicznym stażu na Malcie w dniach 13.01. - 31.01.2020.

Hotelarze pracowali w hotelach: Chalet Hotel, Princess Elena, Sliema Marina Hotel i sieci hoteli ST Hotels. Uczniowie przygotowywali jednostki mieszkalne do przyjęcia gości i poznali ofertę usług hotelarskich na Malcie.

Gastronomowie odbyli staże w restauracjach: Capistrano Restaurant, Le Majoliche Restaurant, Napoleat Restaurant, Santini Restaurant, Galea’s Café Salon, gdzie pracowali jako pomocnicy kucharzy i kelnerzy. Uczniowie przygotowywali i dekorowali dania, poznali kuchnie innych narodów, doradzali gościom oraz serwowali posiłki i napoje.

W wolnym czasie uczniowie zwiedzili stolicę Malty Vallettę oraz wyspy Gozo i Comino.

Udział w projekcie wpłynął na rozwój umiejętności zawodowych i umożliwił zdobycie międzynarodowego doświadczenia. Wzrósł poziom umiejętności posługiwania się językiem angielskim, który stażyści wykorzystywali w pracy i życiu codziennym. Uczniowie wrócili zmotywowani do dalszego rozwoju zawodowego, są pewni siebie i swoich kompetencji.

Staż na Malcie

Poprawiony (piątek, 21 lutego 2020 10:18)

 

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

W ramach czwartych obchodów Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, uczestnicy projektów „Zdobywanie umiejętności zawodowych podczas mobilności zagranicznych” i „Mobilności zagraniczne drogą do sukcesu zawodowego” podzielili się doświadczeniem z zaproszonymi gośćmi.

Nauczyciele zaprezentowali umiejętności zdobyte podczas praktycznych szkoleń za granicą -  uczniowie pod ich kierunkiem przygotowali przekąski oraz tradycyjne dania kuchni włoskiej, angielskiej, greckiej oraz irlandzkiej, m.in. arancini, cannoli, trifle, musakę, rybę po irlandzku.

Uczniowie wraz z koordynatorem przygotowali prezentację, podczas której opowiedzieli o realizacji projektów w szkole. Uczestnicy staży w Anglii i Hiszpanii otrzymali dokumenty Europass Mobilność.

Cele wydarzenia to prezentacja umiejętności zawodowych zdobywanych podczas udziału w programie Erasmus+, zainteresowanie lokalnej społeczności projektami europejskimi i   współpracą międzynarodową, a także promowanie kształcenia zawodowego i aktywności zawodowej

 

Poprawiony (piątek, 27 grudnia 2019 11:05)

 

 

MOBILNOŚCI ZAGRANICZNE W ZESPOLE SZKÓŁ

W ramach projektu „Mobilności zagraniczne drogą do sukcesu zawodowego” w sektorze kształcenie i szkolenia zawodowe programu Erasmus+ od maja do września 2019 roku zrealizowano 20 mobilności uczniów, którzy odbyli staże w sektorze transportu kolejowego oraz 13 mobilności nauczycieli, którzy odbyli szkolenie praktyczne analogicznie do stażu, który odbywają uczniowie lub wzięli udział w szkoleniu typu job shadowing, które polegało na obserwowaniu pracy nauczyciela za granicą.

W dniach 3.06. - 7.06.2019 czworo nauczycieli wzięło udział w szkoleniu typu job shadowing w Weston College w Weston-super-Mare, podczas którego zapoznali się z organizacją pracy szkoły, rolą nauczyciela w instytucji i strukturą uczelni; poznali sposoby realizacji procesu edukacji w Wielkiej Brytanii, metody nauczania oraz przygotowania i prowadzenia zajęć z przedmiotów zawodowych. Jeden nauczyciel odbył szkolenie praktyczne na stacji Bristol Temple Meads, gdzie pod nadzorem wykonywał pracę m.in. kontrolera biletów na bramkach biletowych.

Pięcioro nauczycieli odbyło szkolenie praktyczne w Palermo w dniach 1.07. - 5.07.2019, gdzie pracowali jako pomocnicy kucharza w restauracjach Galloway, L' Acquario Restaurant, Pizzeria Polleria Zummo oraz na stanowisku sprzedawcy w sklepie ze zdrową żywnością Gastonomia Armetta. Uczestnicy poznali sposób odbywania stażu zagranicznego przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych; przygotowywali dania i napoje, zapoznali się z podstawami kuchni włoskiej, metodami obsługi klienta.

Staże dla 20 uczniów Technikum Transportu Kolejowego odbyły się w The Scottish Railway Preservation Society - Operators of Bo’ness & Kinneil Railway and Museum of Scottish Railways w Edynburgu w dniach 12.08.- 23.08.2019. W drugim tygodniu do uczniów dołączyło 3 nauczycieli, którzy również odbyli staż. Uczestnicy pracowali m.in. jako kontrolerzy biletów, asystenci kasjera biletowego i kierownika pociągu oraz udzielali informacji kolejowej podróżnym, obserwowali prace inżynieryjne. Stażyści zapoznali się z ofertą brytyjskiej branży kolejowej.

Celem głównym projektu jest poprawa jakości szkolnictwa zawodowego, nabycie kluczowych kompetencji i umiejętności zawodowych zgodnych ze standardami europejskimi, potwierdzenie uzyskanych efektów certyfikatami i dokumentem Europass Mobilność.

A. Jankowska

Poprawiony (piątek, 20 września 2019 08:00)

 

European Conference - Erasmus4ever Erasmus4future

W dniach 7 - 9 maja we Florencji odbyła się konferencja Erasmus4ever Erasmus4future, której organizatorem była włoska agencja Erasmus+ we współpracy z francuską Narodową Agencją.

W ramach konferencji przygotowane zostały wydarzenia, które koncentrowały się na rozpowszechnianiu idei Erasmus+ jako doświadczenia zmieniającego życie. W centrum Florencji na placu Santa Maria Novella znajdował się punkt informacyjny Erasmus+, gdzie każdy mógł poznać możliwości programu. Udział w wydarzeniu wzięło 130 osób, które są realizatorami lub uczestnikami projektów w dziedzinie edukacji szkolnej, edukacji dorosłych, kształcenia i szkolenia zawodowego, szkolnictwa wyższego i młodzieży. Jednym z 4 gości z Polski była koordynator projektów Erasmus+ w Zespole Szkół - Anna Jankowska.

Uczestnicy pracowali nad stworzeniem sieci absolwentów programu Erasmus+, a także, podzieleni na grupy, odwiedzili florenckie szkoły, uniwersytety i centra kulturowe, aby jako ambasadorowie opowiedzieć jak Erasmus+ zmienił ich życie i poglądy na temat Europy. Anna Jankowska zaprezentowała swoje doświadczenia i refleksje związane z programem Erasmus+ podczas wizyty w szkole Liceo Pascoli.

Na zakończenie w Palazzo Vecchio odbyła się międzynarodowa konferencja „United In Diversity”, której głównym tematem był wkład programu Erasmus+ w budowanie poczucia przynależności do Europy. W konferencji wzięli udział politycy i przedstawiciele europejskich instytucji. Celem wydarzenia było wzmacnianie tożsamości europejskiej, stworzenie pierwszej sieci absolwentów Erasmus+ i zachęcanie do wzięcia udziału w programie poprzez ukazanie szans jakie stwarza.

Poniżej linki do informacji o konferencji:

https://www.facebook.com/pg/ErasmusPlusIta/photos/?ref=page_internal

http://www.erasmusplus.it/erasmusalumni-ambassadors-en/

http://www.erasmusplus.it/category/festival-deuropa/


Poprawiony (wtorek, 11 czerwca 2019 08:21)

 
Więcej artykułów…
Nasz adres

Zespół Szkół
ul. Okrzei 11
98-220 Zduńska Wola
tel.:(43) 6571 429

email: zespol.szkol@onet.com.pl

Dyrektor

mgr Agnieszka Jaśkiewicz

Wicedyrektor

mgr Halina Rajewska

Lista odwiedzin
Odsłon : 97798
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Data
Dzisiaj jest: 25 Czerwiec 2021    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm