European Conference - Erasmus4ever Erasmus4future

W dniach 7 - 9 maja we Florencji odbyła się konferencja Erasmus4ever Erasmus4future, której organizatorem była włoska agencja Erasmus+ we współpracy z francuską Narodową Agencją.

W ramach konferencji przygotowane zostały wydarzenia, które koncentrowały się na rozpowszechnianiu idei Erasmus+ jako doświadczenia zmieniającego życie. W centrum Florencji na placu Santa Maria Novella znajdował się punkt informacyjny Erasmus+, gdzie każdy mógł poznać możliwości programu. Udział w wydarzeniu wzięło 130 osób, które są realizatorami lub uczestnikami projektów w dziedzinie edukacji szkolnej, edukacji dorosłych, kształcenia i szkolenia zawodowego, szkolnictwa wyższego i młodzieży. Jednym z 4 gości z Polski była koordynator projektów Erasmus+ w Zespole Szkół - Anna Jankowska.

Uczestnicy pracowali nad stworzeniem sieci absolwentów programu Erasmus+, a także, podzieleni na grupy, odwiedzili florenckie szkoły, uniwersytety i centra kulturowe, aby jako ambasadorowie opowiedzieć jak Erasmus+ zmienił ich życie i poglądy na temat Europy. Anna Jankowska zaprezentowała swoje doświadczenia i refleksje związane z programem Erasmus+ podczas wizyty w szkole Liceo Pascoli.

Na zakończenie w Palazzo Vecchio odbyła się międzynarodowa konferencja „United In Diversity”, której głównym tematem był wkład programu Erasmus+ w budowanie poczucia przynależności do Europy. W konferencji wzięli udział politycy i przedstawiciele europejskich instytucji. Celem wydarzenia było wzmacnianie tożsamości europejskiej, stworzenie pierwszej sieci absolwentów Erasmus+ i zachęcanie do wzięcia udziału w programie poprzez ukazanie szans jakie stwarza.

Poniżej linki do informacji o konferencji:

https://www.facebook.com/pg/ErasmusPlusIta/photos/?ref=page_internal

http://www.erasmusplus.it/erasmusalumni-ambassadors-en/

http://www.erasmusplus.it/category/festival-deuropa/


Poprawiony (wtorek, 11 czerwca 2019 08:21)

 
Nasz adres

Zespół Szkół
ul. Okrzei 11
98-220 Zduńska Wola
tel.:(43) 6571 429

email: zespol.szkol@onet.com.pl

Dyrektor

mgr Agnieszka Jaśkiewicz

Wicedyrektor

mgr Halina Rajewska

Lista odwiedzin
Odsłon : 101657
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Data
Dzisiaj jest: 22 Styczeń 2022    |    Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor