W Zespole Szkół imienia Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli 14 grudnia odbyła się konferencja w ramach ogłoszonego przez Komisję Europejską Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, którego celem jest podniesienie atrakcyjności i poprawa wizerunku kształcenia i szkoleń zawodowych w Europie.

Wydarzenie połączone było z ceremonią podsumowującą projekty staży zagranicznych, podczas której uczestnikom projektów wręczono ponad 70 certyfikatów Europass Mobilność. Uczniowie, którzy odbyli staże w ramach projektów „Zagraniczne staże uczniowskie” i „Zdobywanie umiejętności zawodowych podczas mobilności zagranicznych” przedstawili prezentacje z pobytu i opowiedzieli o swoich wrażeniach i zdobytych umiejętnościach. Gastronomowie przygotowali poczęstunek, a hotelarze zajęli się obsługą gości. Można było spróbować dań kuchni angielskiej i irlandzkiej. Uczniowie Technikum Transportu Kolejowego opowiadali o możliwości podjęcia studiów w Wielkiej Brytanii.

Organizacja staży zagranicznych wpisana jest w życie szkoły, uczniów i nauczycieli, nadając placówce międzynarodowy charakter, uatrakcyjniając proces nauczania i przyczyniając się do wzrostu popularności technikum. Od 2009 roku uczniowie Technikum Hotelarskiego i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wyjeżdżają na staże do Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Do tej pory zrealizowano 191 mobilności uczniów, a realizowane obecnie projekty „Zdobywanie umiejętności zawodowych podczas mobilności zagranicznych” i „Mobilności zagraniczne drogą do sukcesu zawodowego” zakładają kolejne 60 mobilności, w tym staże na Malcie. W 2017 roku po raz pierwszy na zagraniczny staż wyjechali uczniowie Technikum Transportu Kolejowego, a latem wyjadą do Szkocji.

Poprawiony (środa, 02 stycznia 2019 22:40)

 
Nasz adres

Zespół Szkół
ul. Okrzei 11
98-220 Zduńska Wola
tel.:(43) 6571 429

email: zespol.szkol@onet.com.pl

Dyrektor

mgr Agnieszka Jaśkiewicz

Wicedyrektor

mgr Halina Rajewska

Lista odwiedzin
Odsłon : 101660
Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Data
Dzisiaj jest: 22 Styczeń 2022    |    Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor